Toimihenkilöt
Puheenjohtaja Mika Valtonen, dos. oyl.
TYKS, Teho-osasto 950
Hämeentie 11, (PL 52), 20521 TURKU
Email: mika.valtonen@tyks.fi
Pääsihteeri Juha Koskenkari, dos. ayl.
OYS, Teho-osasto
PL 21, 90029 Oulu
Email: juha.koskenkari@ppshp.fi
Toimistonhoitaja Kaisa Jakobsson
HUS, Meilahden sairaala, Teho 20
Haartmaninkatu 4 (PL 340), 00029 HUS
Puh: 050 – 330 7080
Email: toimisto@sthy.fi
Päätoimittaja Keijo Leivo
TYKS, Teho-osasto 950
Hämeentie 11, (PL 52), 20521 TURKU
Puh: 02 – 313 0980 Gsm: 0400 – 220075
Email: keijo.leivo@tyks.fi
Rahastonhoitaja Anu Laine
TYKS, Teho-osasto 950
Hämeentie 11 (PL 52), 20521 Turku
Email: rahastonhoitaja@sthy.fi
Webmaster Saija Rissanen
KYS, Tehohoidon osasto
Puijonlaaksontie 2 (PL 100), 70029 KYS
Puh: 050-491 8360, 040 - 717 9797
Email: webmaster@sthy.fi
Etelä- ja Länsi-Suomen alueen edustajat
Lääkärijäsen Maarit Hult
HUS Jorvin sairaala, U2-palovammakeskus ja tehohoito
Turuntie 150, Espoo (PL 800, HUS 00029)
Email: maarit.hult@hus.fi
Lääkärijäsen Ville Jalkanen
TAYS, Teho-osasto
Teiskontie 35, Tampere 33521
Email: ville.jalkanen@pshp.fi
Hoitajajäsen Keijo Leivo
TYKS, Teho-osasto 950
Hämeentie 11, (PL 52), 20521 TURKU
Puh: 02 – 313 0980 Gsm: 0400 – 220075
Email: keijo.leivo@tyks.fi
Itä- ja Pohjois-Suomen alueen edustajat
Lääkärijäsen Johanna Karttunen
KYS, Tehohoidon osasto
Puijonlaaksontie 2 (PL 100), 70029 KYS
Email: johanna.karttunen@kuh.fi
Hoitajajäsen Elina Karjula
OYS Teho-osasto 1,
Kajaanintie 50 (PL21), 90029 OYS
Email: elina.karjula@ppshp.fi