Toimihenkilöt
Puheenjohtaja Stepani Bendel, dos.
KYS,Tehohoidon osasto
Puijonlaaksontie 2 (PL 100), 70029 KYS
email: stepani.bendel@pshyvinvointialue.fi
Pääsihteeri Miikka Niittyvuopio
OYS, Teho-osasto
PL 21, 90029 Oulu
email: miikka.niittyvuopio@gmail.com
Toimistonhoitaja Jarkko Koskiniemi
Puh: 0449955266
Email: toimisto@sthy.fi
Päätoimittaja Patricia G. Bertényi, TYKS, Teho-osasto 950
Hämeentie 11, (PL 52), 20521 TURKU
Email: paatoimittaja@sthy.fi
Rahastonhoitaja Anu Sairinen
TYKS, Teho-osasto 950
Hämeentie 11 (PL 52), 20521 Turku
Email: rahastonhoitaja@sthy.fi
Näyttelypäällikkö Krista Kokki
HUS Simulaatiokeskus ja ATeK Koulutuskeskus / Meilahden sairaalan teho-osasto, HUS
Email: nayttelypaallikot@sthy.fi
+358 50 3251488
Näyttelypäällikkö Jyri Usvaranta
Meilahden sairaalan teho-osasto, HUS
Email: nayttelypaallikot@sthy.fi
+358 50 3251488
Webmaster Petra Kankkunen
KYS, Tehohoidon osasto,
Puijonlaaksontie 2 (PL 100), 70029 KYS
Email: webmaster@sthy.fi
Etelä- ja Länsi-Suomen alueen edustajat
Lääkärijäsen Maarit Hult
Mikkelin keskussairaala, Teho-osasto Porrassalmenkatu 35-37,
Mikkeli 50100
Email: maarit.hult@etelasavonha.fi
Lääkärijäsen, dos Panu Uusalo
TYKS, Teho-osasto
Hoitajajäsen Maria Viitala,
Vs elinluovutuskoordinaattori, sairaanhoitaja
Tampereen yliopistollinen sairaala,
Akuuttihoidon toimialue
PL 2000
33521 Tampere,
email: maria.viitala@pirha.fi
puh: 050 325 4436

Itä- ja Pohjois-Suomen alueen edustajat
Lääkärijäsen Johanna Karttunen
KYS, Tehohoidon osasto
Puijonlaaksontie 2 (PL 100), 70029 KYS
Email: johanna.karttunen@pshyvinvointialue.fi
Hoitajajäsen Elina Asamäki
OYS Tehohoitokeskus
Kajaanintie 50, OULU
PL 10, 90029 OYS
Email: elina.asamaki@pohde.fi