Toimihenkilöt
Puheenjohtaja Mika Valtonen, dos. oyl.
TYKS, Teho-osasto 950
Hämeentie 11, (PL 52), 20521 TURKU
Email: mika.valtonen@tyks.fi
Pääsihteeri Juha Koskenkari, dos. ayl.
OYS, Teho-osasto
PL 21, 90029 Oulu
Email: juha.koskenkari@ppshp.fi
Toimistonhoitaja Kaisa Jakobsson,
Espoon sairaalan päivystysosasto,
PL 2704 I Turuntie 150
02070 Espoon kaupunki
Puh: 050 – 330 7080
Email: toimisto@sthy.fi
Päätoimittaja Patricia G. Bertényi, TYKS, Teho-osasto 950
Hämeentie 11, (PL 52), 20521 TURKU
Email: paatoimittaja@sthy.fi
Rahastonhoitaja Anu Sairinen
TYKS, Teho-osasto 950
Hämeentie 11 (PL 52), 20521 Turku
Email: rahastonhoitaja@sthy.fi
Näyttelypäällikkö Krista Kokki
HUS, Meilahden sairaala
Teho- ja tehovalvontaosasto M1,
Tutkimus-, Koulutus- ja Asiantuntijapalvelut (TutKA),
PL440, 00029 HUS |Stenbäckinkatu 9A, 4. krs., Helsinki
Email: krista.kokki@hus.fi
Näyttelypällikkö Jyri Usvaranta
HUS, Meilahden Sairaala
Teho-ja valvontaosasto M1
Email: jyri.usvaranta@hus.fi tai
jusvaranta@hotmail.com
Webmaster Petra Kankkunen
KYS, Tehohoidon osasto,
Puijonlaaksontie 2 (PL 100), 70029 KYS
Puh: 044-0895801
Email: webmaster@sthy.fi
Etelä- ja Länsi-Suomen alueen edustajat
Lääkärijäsen Maarit Hult
Mikkelin keskussairaala, Teho-osasto Porrassalmenkatu 35-37,
Mikkeli 50100
Email: maarit.hult@essote.fi
Lääkärijäsen Ville Jalkanen
TAYS, Teho-osasto
Teiskontie 35, Tampere 33521
Email: ville.jalkanen@pshp.fi
Hoitajajäsen Keijo Leivo
TYKS, Teho-osasto 950
Hämeentie 11, (PL 52), 20521 TURKU
Puh: 02 – 313 0980 Gsm: 0400 – 220075
Email: keijo.leivo@tyks.fi
Itä- ja Pohjois-Suomen alueen edustajat
Lääkärijäsen Johanna Karttunen
KYS, Tehohoidon osasto
Puijonlaaksontie 2 (PL 100), 70029 KYS
Email: johanna.karttunen@kuh.fi
Hoitajajäsen Elina Karjula
OYS Teho-osasto 1,
Kajaanintie 50 (PL21), 90029 OYS
Email: elina.karjula@ppshp.fi